Bakan Ersoy açıklamıştı: Galata’da çalışmalar sonbaharda başlayacak

Vakıflar Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, vakıf medeniyetinin, her tür canlıyı korumak ve yaşatmak için var olduğu hatırlatıldı.

“Bin yıllık vakıf medeniyetimizin kurumsal varisi olan Vakıflar Genel Müdürlüğümüz ezelden vakıf olduğumuz bu misyonla hareket etmektedir.” ifadesi kullanılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ebabil kuşlarının Galata Kulesi’ndeki yavrulama döngüsü devam ettiği için Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un talimatları doğrultusunda, Bilim Kurulu ve ilgili derneklerle yapılan değerlendirme sonucunda iskelenin acilen kaldırılarak bakım çalışmalarına sonbaharda başlanması kararlaştırılmıştır. Restorasyon sırasında mevcut kuş yuvaları olduğu gibi korunacaktır. Yapılacak müze konsepti içinde Galata’nın kuşlarına özel yer verilecek. Galata, kuşların yuvası olmaya devam edecek.”

Bakan Ersoy: “Galata Kulesi’nin bakımına kuşların göçme vaktine kadar ara veriyoruz”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, restorasyonu devam eden Galata Kulesi’nin dış bakımına, kuşların göçme vaktine kadar bir süre ara verildiğini bildirdi.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, restorasyonu devam eden Galata Kulesi’ne ilişkin değerlendirmede bulunan Ersoy, şunları kaydetti:

“Galata Kulesi’nde yürütülen müzeleştirme çalışması sırasında ebabil kuşlarına duyarsız kalamazdık. Kulenin dış bakımına kuşların göçme vaktine kadar ara veriyoruz. Ayrıca müzede Galata’nın kuşları için özel bir bölüm de olacak. Hassasiyet gösteren herkese teşekkür ediyorum.”

 

 

  • Ana Sayfa
  • Haber
  • Bakan Ersoy açıklamıştı: Galata’da çalışmalar sonbaharda başlayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Bakan Ersoy açıklamıştı: Galata’da çalışmalar sonbaharda başlayacak için yorumda bulun

    Bakan Ersoy açıklamıştı: Galata’da çalışmalar sonbaharda başlayacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bakan Ersoy açıklamıştı: Galata’da çalışmalar sonbaharda başlayacak için ilk yorumu yapabilirsin.