CHP’de Parti Meclisi yarışı

CHP’nin 37. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimleri için oy verme işlemi sona erdi.

Bilkent Odeon’daki CHP Kurultayı’nda oy pusulalarının basımının tamamlanmasının ardından PM ve YDK seçimleri için 44 sandıkta süren oy verme işlemi 21.45’te tamamlandı.

Kurultayın ikinci gününde, ilk olarak Bilim Kültür Sanat Platformu üyelerinin seçimi gerçekleşti.

Bilim Kültür Sanat Platformu seçiminde; 1356 delegenin 1324’ü oy kullandı. 1215 geçerli oy var, 89 oy geçersiz sayıldı.

12 kişilik listede en yüksek oyu alan ilk 8 kişi doğrudan Parti Meclisi üyesi olmaya hak kazanmış oldu.

Bilim Kültür Sanat Platformu üyesi olarak Parti Meclisi’ne giren 8 isim şöyle sıralandı: Yunus Emre, Aylin Yaman, Fethi Açıkel, Burhan Şenatalar, Ali Rıza Erbay, Lale Karabıyık, Yüksel Taşkın ve Onur Akın.

PARTİ MECLİSİ İÇİN 222 ADAY

CHP’de Parti Meclisi adaylığı için 222, Yüksek Disiplin Kurulu adaylığı için de 47 isim başvurdu. 60 kişiden oluşan Parti Meclisi’nin 8 üyesi, Bilim Yönetim ve Kültür Platformu’ndan seçiliyor.

Delegeler, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gösterilen adaylar arasından 8’ini seçerek Parti Meclisi’ne gönderiyor. Kalan 52 üye ise “çarşaf liste” yöntemi ile belirleniyor. Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesi de belli oldu. Listede mevcut Merkez Yönetim Kurulu üyelerinin tümü yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. CHP’de Parti Meclisi yarışı için yorumda bulun

    CHP’de Parti Meclisi yarışı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak CHP’de Parti Meclisi yarışı için ilk yorumu yapabilirsin.