Danayı ayağından iş makinesine asarak kesime götüren 3 kişiye para cezası

Şanlıurfa‘da, dananın kesim alanına tek ayağından iş makinesine asılı götürüldüğü anların yer aldığı video, sosyal medyada tepkiye neden oldu.

Karaköprü ilçesine bağlı Şenevler Mahallesi’nde, Kurban Bayramı’nın ilk günü dananın kesim alanına götürülmesinde iş makinesi kullanıldı. Arka ayağından iple iş makinesinin kepçesine bağlanan hayvan, havaya kaldırılarak metrelerce götürüldü. Daha sonra dana, kesim yeri olarak belirlenen pazar alanında kasap tarafından kesildi. Hayvanın iş makinesi ile götürülme görüntüleri ise paylaşıldığı sosyal medyada tepki topladı. Sosyal medya üzerinden yorum yapanlar, hayvana kesime götürürken eziyet edildiğini belirterek, sorumlularının cezalandırılmasını istedi.

VALİ ERİN: ÜÇ KİŞİYE İDARİ PARA CEZASI UYGULANDI

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “01.08.2020 günü ilimizde meydana gelen ve basına yansıyan ‘hayvana eziyet’ konusuyla ilgili olarak, olaya karışan kepçe operatörü, kurban sahibi ve kasap yakalanmış, 5199 Sayılı (Hayvanları Koruma Kanunu) Kanun’a göre idari para cezası uygulanmış ve şahıslar hakkında ayrıca adli tahkikat başlatılmıştır” dedi.

  • Ana Sayfa
  • Haber
  • Danayı ayağından iş makinesine asarak kesime götüren 3 kişiye para cezası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Danayı ayağından iş makinesine asarak kesime götüren 3 kişiye para cezası için yorumda bulun

    Danayı ayağından iş makinesine asarak kesime götüren 3 kişiye para cezası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Danayı ayağından iş makinesine asarak kesime götüren 3 kişiye para cezası için ilk yorumu yapabilirsin.