DGS geç başvuru tarihi ne zaman? DGS başvuru ücreti

Koronavirüs sebebiyle ertelenen Dikey Geçiş Sınavı tarihleri belli oldu. DGS 9 Ağustos Pazar günü yapılacak. DGS başvurularını yapmayan adaylar DGS geç başvuru tarihlerine odaklandı.  DGS sınavlarında başarılı olan adaylar YÖK tarafından belirlenen üniversite kontenjanlarına göre geçiş yapabilecek. Peki DGS geç başvurusu ne zaman yapılacak? DGS geç başvuru ücretleri belli oldu mu? İşte ÖSYM’nin güncellediği sınav takviminin detayları…

DGS GEÇ BAŞVURU TARİHLERİ

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) geç başvuruları  3 Temmuz 23.59 tarihine kadar yapılacak. ÖSYM DGS geç başvuru sınav ücretini 195 TL olarak belirledi.

DGS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

DGS Aday İşlemleri Sisteminde  (AİS)  geçerli fotoğraf ve eğitim bilgisi olan adaylar başvuru işlemlerini internet üzerinden (https://ais.osym.gov.tr) veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından veya ÖSYM başvuru merkezlerinden gerçekleştirebilir.  ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar başvurularını en yakın ÖSYM merkezinden gerçekleştirebilir.

 

2020 DGS SINAVI NE ZAMAN?

Koronavirüs salgını nedeniyle ÖSYM sınav takvimini güncelledi. Dikey Geçiş Sınavı 9 Ağustos Pazar günügerçekleştirilecek. Adaylara sınavda 60 Türkçe, 60 Matematik sorusunu yöneltilecek. Toplam 120 sorudan oluşan sınavda öğrencilere soruların çözümü için 150 dakika verilecek.

 

DGS SONUÇLARI EYLÜLDE AÇIKLANACAK

Dikey Geçiş Sınavı sonuçları 9 Eylül 2020 tarihinde ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden açıklanacak. Sınav sonuçlarına ulaşmak isteyen adaylar T.C kimlik numarası ve şifreleri ile  “ÖSYM Sonuç Açıklama” bölümünden sonuçlara erişebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. DGS geç başvuru tarihi ne zaman? DGS başvuru ücreti için yorumda bulun

    DGS geç başvuru tarihi ne zaman? DGS başvuru ücreti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak DGS geç başvuru tarihi ne zaman? DGS başvuru ücreti için ilk yorumu yapabilirsin.