En iyi kameralı telefonlar – Temmuz 2020

Her alanda olduğu gibi teknolojinin hızlı gelişmesi ile telefon modelleri de hızla değişmeye ve gelişmeye devam ediyor. Yeni özellikler ve donanımlara sahip olan telefon modellerinin küçülerek ceplerimize ve çantalarımıza girmesi ile kullanımı daha da kolaylaştı. Hızla bilgisayar, müzik çalar, video player, TV, nagivasyon vb. birçok teknolojik cihazın yerini almaya başladı. Bu da akıllı telefonların kullanım alanının oldukça genişlemesini sağladı.

Durum böyle olunca, akıllı telefonların hayatımızdaki yeri de daha önemli hale gelmeye başladı. Hayatı kolaylaştıran ve boş zamanları keyifli hale getiren akıllı telefonların özellikleri ihtiyaçlara göre belirlendiği gibi fiyatları da bu doğrultuda değişiklik gösteriyor. Çağrı, mail ya da mesaj yolu ile iletişim kurmak gibi temel işlevlerin yanı sıra; yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekme, internetten dizi ve film izleme, oyun oynama ya da günlük iş akışını yönetme gibi konularda akıllı telefonlar aktif bir rol üstleniyor. Lâkin, biz akıllı telefonların kameralarını inceledeğimiz her içeriğimizde olduğu gibi bu içeriğimizde de yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve video çekimi yapabilen akıllı telefon modellerine odaklanacağız. 

Akıllı telefon üreten şirketler, rekabeti artırmak amacı ile mümkün olan en iyi akıllı telefonu yapmak için çoklu kamera kurulumu da dâhil olmak üzere her yolu deniyor. Bu anlamda akıllı telefonlarda kullanılan üçlü veya dörtlü arka kameralara artık alıştığımız ise âşikâr. Eğer sizler de akıllı telefon alırken ilk olarak “kamera kalitesi” ve kamera çözünürlüğü gibi özelliklerin iyi olmasını göz önünde bulunduranlardansanız, bu içeriğimiz telefon seçimleriniz için size mutlaka fikir verecektir.

Geçen ay olduğu gibi listemizin ilk sırasında yine 50 MP çözünürlüğündeki ana kamerası ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Huawei P40 Pro bulunuyor. Huawei P40 Pro’nun DxOMark değerlendirmesi ise 128 puan olarak karşımıza çıkıyor.

Telefonların kameralarına puan veren ve bu puanlara göre onları sıralayan bir platform olan DxOMark’a göre Temmuz 2020’nin en iyi kameralı telefonlarına gelin birlikte göz atalım.

İşte 2020 Temmuz ayının en iyi kameralı telefonları;

1- Huawei P40 Pro
DxOMark Puanı: 128

Arka Kamera:​ 50 MP f/1.9 geniş açılı,
​Ön Kamera: 32 MP, f/2.2, 26mm geniş açılı ve kızılötesi sensörFull HD çözünürlükte 30 ve 60 

2- Honor 30 Pro+
DxOMark Puanı: 125

Arka Kamera: 50 MP + 16 MP + telefoto + OIS
Ön Kamera: 32 MP + 8 MP

3- Oppo Find X2 Pro
DxOMark Puanı: 124

Ön kamera: 32 megapiksel F2.4 32 megapiksel F2.4
Arka kamera: 48 megapiksel ana + 48 megapiksel ultra geniş açı + 13 megapiksel periskop 48 megapiksel ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 13 megapiksel telefoto

Teknolojioku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. En iyi kameralı telefonlar – Temmuz 2020 için yorumda bulun

    En iyi kameralı telefonlar – Temmuz 2020 için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En iyi kameralı telefonlar – Temmuz 2020 için ilk yorumu yapabilirsin.