Engelli vatandaşlar için hibe desteği başvuruları başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 

kendi işini kurmak isteyen engellilere yönelik 2020 yılı 2. Dönem 

Hibe Desteği başvurularının başladığını duyurdu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kendi işini 
kurmak isteyen engellilere sağlanan hibe desteğine yönelik açıklamalarda bulundu.
Bakan Selçuk, 2020 yılı 2. dönem hibe desteği başvurularının başladığını, desteği ise 65 bin TL’ye çıkardıklarını duyurdu.

2 BİN 291 VATANDAŞA DESTEK SAĞLANDI

Bakan Selçuk, 2014 yılından bu yana kendi işini kurmak isteyen engellileri desteklemeye devam ettiklerini belirterek, “Bu kapsamda, 2.291 engellimizin kendi işini kurma projesine 96 milyon 944 bin TL hibe desteği sağladık” açıklamasını yaptı.

“İŞ’E ENGEL YOK”

Zehra Zümrüt Selçuk açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Bakanlık olarak “iş’e engel yok” diyerek yola çıktık. Engellilerimizin kendi işlerini kurmalarına yönelik projeler, mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması, engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojileri, korumalı işyeri desteğine yönelik projelere destek vereceğiz. Bu desteğin amacı, engellilerimizin kendi işlerini kurmasına, mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak. Verdiğimiz hibelerle engellilerimizin hayallerine destek olmaya devam edeceğiz.”

BAŞVURULAR 17 TEMMUZ’DA SONA ERECEK

Proje sunmak isteyen vatandaşlar www.iskur.gov.tr adresinde “Duyurular” bölümünde yayınlanan başvuru rehberi ve formuna göre hazırlayacakları projeleri 17 Temmuz 2020 tarihine kadar bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri’ne elden veya posta yoluyla teslim edebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Engelli vatandaşlar için hibe desteği başvuruları başladı için yorumda bulun

    Engelli vatandaşlar için hibe desteği başvuruları başladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Engelli vatandaşlar için hibe desteği başvuruları başladı için ilk yorumu yapabilirsin.