Kelebekler vadisinde düşen Ukraynalı iki turist 6 saatte kurtarıldı

Edinilen bilgiye göre, tatil için ilçeye gelen Olha Shylo (24) ile Orest Holubets (25) karayoluyla ulaşım olmayan Kelebekler Vadisi’ne Faralya Mahallesi seyir tepesinden yürüyüşe çıktı. Yürüyüş sırasında vadiye düşen iki Ukraynalı turist yaralandı.

Shylo’nun yanında bulunan cep telefonu ile 112 Acil Çağrı Merkezinden yardım istemesi üzerine, arazinin sarp ve kayalıktan olması nedeniyle bölgeye Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Arana Kurtarma Derneği (AKUT) Fethiye ekipleri sevk edildi.

Turistlerin yaklaşık 100 metre yükseklikten düştüğünü belirleyen ekipler bölgeye halatlarla kurtarma istasyonu kurdu. Düştükleri yerden yaklaşık 6 saatlik operasyonla kurtarılan yaralılar, sedyeye alınarak ambulansa taşındı. İlçedeki özel bir hastaneye kaldırılan iki turistin, hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

  • Ana Sayfa
  • Haber
  • Kelebekler vadisinde düşen Ukraynalı iki turist 6 saatte kurtarıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Kelebekler vadisinde düşen Ukraynalı iki turist 6 saatte kurtarıldı için yorumda bulun

    Kelebekler vadisinde düşen Ukraynalı iki turist 6 saatte kurtarıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kelebekler vadisinde düşen Ukraynalı iki turist 6 saatte kurtarıldı için ilk yorumu yapabilirsin.