KPSS 2020/1 mülakatsız memur alım süreci başlıyor! Tercih robotu açıldı mı?

2020 1 KPSS tercihleri yarın başlıyor. ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda, 2020/1 KPSS merkezi yerleştirmeleri için tercihlerin 23 Temmuz 2020 günü başlayacağına yer verildi. Perşembe günü başlayacak tercihler bayramdan sonraya kadar devam edecek. KPSS 2020/1 ile yüzlerce kamu kurumu ve kuruluşu, Belediyeler ve üniversiteler memur personel alımı yapacaklarını bildirdiler. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kurumların talepleri toplanarak ÖSYM başkanlığına bildirildi. Tercihler Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunlarında alınacak. Alım kadroları ise çoğunlukla, Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Memur kadrolarında yapılacak.

 

2020/1 KPSS TERCİH SÜRECİ BAŞLIYOR!

KPSS 2020/1 puanına göre, farklı kadrolarda ve pozisyonlarda memur personel alımı tercih işlemleri 23 Temmuz 2020 tarihinde başlayacak olup en geç 04 Ağustos 2020 tarihine kadar devam edecektir.  Adaylar tercihlerini sadece ÖSYM üzerinden T.C kimlik numarası ile yapacaklardır.

 

KİMLER TERCİH YAPABİLECEK?

KPSS 2020/1 kapsamında merkezi yerleştirme ile memur olmak isteyen adaylar öncelikle 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. Ayrıca Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak ve KPSS’den lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan sahibi olmak gereklidir.

Ayrıca her kadro ve pozisyon için nitelik kodları bulunuyor. Bu nitelik kodlarında alım pozisyonuna göre mezuniyet şatları bulunmaktadır. Buradaki niteliklere de uygun olmak gereklidir.

YAŞ SINIRI YOK

ÖSYM Başkanlığı tarafından KPSS 2020/1 tercih kılavuzu yayınlanacak. Yayınlanacak tercih kılavuzunda alım yapılacak kadrolar ve başvuru şartlarına yer verilecek. KPSS tercihleri ile yapılacak alımda zabıta memuru ve itfaiye kadroları haricinde yaş şartı aranmayacak. 

MÜLAKAT YOK

Merkezi yerleştirmede adayların mezuniyetine ve KPSS puanı ile özel şartlara bakılacak.  KPSS puanına göre atamalar yapılacak. Bir kadro için başvuru yapan en yüksek KPSS puanlı aday tercihlerini yapacak. Tercihini yapan adaylar, atama sonrası bir mülakat aşamasına tabi tutulmayacak.

  • Ana Sayfa
  • Haber
  • KPSS 2020/1 mülakatsız memur alım süreci başlıyor! Tercih robotu açıldı mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. KPSS 2020/1 mülakatsız memur alım süreci başlıyor! Tercih robotu açıldı mı? için yorumda bulun

    KPSS 2020/1 mülakatsız memur alım süreci başlıyor! Tercih robotu açıldı mı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KPSS 2020/1 mülakatsız memur alım süreci başlıyor! Tercih robotu açıldı mı? için ilk yorumu yapabilirsin.