Maçka Parkı’ndaki dehşete 15 yıla kadar hapis istendi

İstanbul Maçka Parkı‘nda bir psikiyatri asistanına kırık cam şişesiyle saldırarak ağır yaralayan Emrah Danışman hakkındaki soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, soruşturmayı tamamladı.

Savcılık, şüpheli Emrah Danışman’ın elindeki bira şişesiyle Süleyman Dönmezler’i öldürmeye teşebbüs ettiği iddiasıyla hakkında “Kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 9 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.

İddianame, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. İddianame kabul edilirse şüpheli Danışman, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak. 

OLAY

11 Haziran 2020’de Maçka Demokrasi Parkı İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Yerleşkesi çıkış kapısında bir hastanenin psikiyatri bölümünde asistanlık yapan Süleyman Dönmezler, iki kadın meslektaşıyla parkın kapısına doğru yürürken, şüpheli Emrah Danışman ile laf atma yüzünden tartışmıştı.

Tartışma sırasında Emrah Danışman, elindeki bira şişesini kırdıktan sonra Dönmezler’in boğazını kesmişti.

Şüpheli kaçarken, boğazı kesilen Süleyman Dönmezler meslektaşlarının müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılmıştı. Emrah Danışman (32) Eyüpsultan’da polis tarafından yakalanmıştı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli Emrah Danışman, 12 Haziran’da tutuklanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Maçka Parkı’ndaki dehşete 15 yıla kadar hapis istendi için yorumda bulun

    Maçka Parkı’ndaki dehşete 15 yıla kadar hapis istendi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Maçka Parkı’ndaki dehşete 15 yıla kadar hapis istendi için ilk yorumu yapabilirsin.