Meteoroloji’den fırtına ve sağanak uyarısı

Doğu Anadolu’nun güneydoğu kesimlerinde bugün kuvvetli rüzgar ve yer yer kısa süreli fırtına bekleniyor. Doğu Karadeniz’in doğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda da yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıya göre, bugün yurdun kuzeydoğu kesimlerinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

Doğu Karadeniz’in doğusu ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor. Diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının yağış alan yerlerde 2 ile 4 derece azalması, diğer yerlerde 1 ile 3 derece artması bekleniyor.

Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarıyla güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun güneydoğu kesimlerinde (Van, Bitlis, Muş, Hakkari, Şırnak, Ağrı) kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 kilometre/saat) esmesi öngörülüyor.

Sağanak, kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem taşıyor.

HABERE GİT: KURBAN BAYRAMI’NDA HAVA NASIL OLACAK?

Kurban Bayramı’nda yurt genelinde sıcaklıklar kademeli olarak artıyor. Özellikle arefe günü ve Kurban Bayramı’nın ilk iki gününde bunaltan sıcaklıklar görülecek. NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, ”Bayramın ilk iki gün çok sıcak, yanacağız” dedi. Bunaltan sıcaklar bayramın son iki gününde etkisini azaltacak.

KURBAN ETİNDEN CORONA VİRÜS BULAŞIR MI?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Meteoroloji’den fırtına ve sağanak uyarısı için yorumda bulun

    Meteoroloji’den fırtına ve sağanak uyarısı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Meteoroloji’den fırtına ve sağanak uyarısı için ilk yorumu yapabilirsin.