Mobil dünyada bir ilk: Google Play Store’da 10 milyar kez indirildi

On binlerce uygulamaya ev sahipliği yapan Google’ın mobil uygulama servisi Google Play Store’dan kırılması hayli güç bir rekor haberi geldi. 
  
Google uygulamalarını ve Google Play’den alınan uygulamaları güncellemek için kullanılan Google Play Hizmetleri, Play Store  bünyesinde 10 milyar indirilme rakamını geride bırakan ilk ve tek uygulama oldu. 
  
9to5Google’da yer alan habere göre, bu indirme rakamına ulaşılmasındaki en önemli neden Google’ın uyguladığı politika. Zira şirket 2012 yılından beri satılan her Android cihazda bu uygulamanın kurulu olarak gelmesini zorunlu kılıyor. 
  
2.5 milyar Android cihaza yüklü olarak gelen uygulama, akıllı telefonlar  reset edildiğinde de yeniden otomatik olarak yükleniyor ve bu durum uygulamanın indirilme sayılarına yansıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Mobil dünyada bir ilk: Google Play Store’da 10 milyar kez indirildi için yorumda bulun

    Mobil dünyada bir ilk: Google Play Store’da 10 milyar kez indirildi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mobil dünyada bir ilk: Google Play Store’da 10 milyar kez indirildi için ilk yorumu yapabilirsin.