MSB: Pençe-Kaplan Operasyonu’nda çok sayıda silah ve mühimmat imha edildi

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kaplan Operasyonu’nda ele geçirilen çok sayıda silah ve mühimmatın imha edildiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Irak’ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik düzenlenen ve planlandığı gibi başarıyla devam eden Pençe-Kaplan Operasyonu’nda tespit edilen depoda terör örgütü PKK’ya ait çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirdiği belirtilerek, “Tespit edilen malzemeler METİ timimiz tarafından imha edildi. Arama-tarama faaliyetleri sonucunda; 63 adet AK-47 piyade tüfeği, 1 adet keskin nişancı tüfeği, 2 adet av tüfeği, 50 adet roketatar mühimmatı, 1000 adet Doçka uçaksavar mühimmatı, 300 adet AK-47 piyade tüfeği şarjörü, 50 adet el bombası, 25 kilo dinamit, 1000 adet paketlenmiş bilya ele geçirildi” denildi. 

  • Ana Sayfa
  • Haber
  • MSB: Pençe-Kaplan Operasyonu’nda çok sayıda silah ve mühimmat imha edildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. MSB: Pençe-Kaplan Operasyonu’nda çok sayıda silah ve mühimmat imha edildi için yorumda bulun

    MSB: Pençe-Kaplan Operasyonu’nda çok sayıda silah ve mühimmat imha edildi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak MSB: Pençe-Kaplan Operasyonu’nda çok sayıda silah ve mühimmat imha edildi için ilk yorumu yapabilirsin.