Okullarda teneffüs sistemi değişiyor: Öğrenciler ders aralarında kademeli olarak çıkacak!

Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim döneminin 31 Ağustos’ta başlayacağını duyurdu. Okulların açılacağı tarihin açıklanmasının ardından veliler ve öğrenciler okullarda salgın hastalık sebebiyle alınacak tedbirleri gündemine aldı. MEB Bakanlığı salgın hastalığın seyrine göre uygulamaya konulabilecek planlarını hazırladı. Okullarda bulunan büfe, kantin, tuvalet gibi ortak kullanım alanları hergün temizlenecek. Okulda çalışan görevliler, öğretmenler ve öğrenciler ateş ölçümü yapılarak binalara alınacak. Tuvaletlerde tek kullanımlık kağıt havlu kullanılacak. Kağıt havlu, sıvı sabun ve musluklar fotoselli yapılacak. Öğrencilerin  teneffüslerde aynı anda dışarıya çıkılması önlenecek. İşte detaylar..

OKULLARDA KADEMELİ TENEFFÜS DÖNEMİ BAŞLIYOR!

Okulların açıldıktan sonra öğrenciler teneffüslere kademeli olarak çıkacak. Her sınıf kademesi ayrı olarak teneffüs yapacak. Kantin, spor salonu gibi alanlar dönüşümlü olarak kullanılacak. Bahçelerde toplu olarak yapılan aktivitelere ara verilecek. Öğrenciler bahçelerde yaptıkları etkinlikler sınıf ortamına göre uyarlanacak.

ÇAPRAZ OTURMA DÜZENİ UYGULANACAK!

Okullarda sosyal mesafeye uygun yeni oturma düzeni uygulanacak. Ders esnasında öğretmen ile öğrenciler arasında en az 1 metre mesafe olacak. Öğrenciler çapraz oturma düzenine göre oturacak. Öğrenciler oturdukları sıraları değiştiremeyecekler . Aynı öğrencinin aynı yerde oturması sağlanacak. 

ÖĞRENCİLER VE ÖĞRETMENLER BİLGİLENDİRİLECEK!

Sağlık Bakanlığı “ Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberini”nde güncelleme yaptı. Okullarda alınacak önlemlerin detayları belli oldu. Okulun ilk haftasında öğrencilere Covid-19’un bulaşma yolları ve korunma önlemleri hakkında bilgi verilecek. Okullarda en az 4 metrekareye bir kişi düşecek şekilde personel ve öğrenci planlaması yapılacak. Sınıf, çalışma salonları, yemekhane ve kantin gibi toplu kullanım alanlarında bulunulması durumunda sosyal mesafe en az 1 metre olacak.

  • Ana Sayfa
  • Haber
  • Okullarda teneffüs sistemi değişiyor: Öğrenciler ders aralarında kademeli olarak çıkacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Okullarda teneffüs sistemi değişiyor: Öğrenciler ders aralarında kademeli olarak çıkacak! için yorumda bulun

    Okullarda teneffüs sistemi değişiyor: Öğrenciler ders aralarında kademeli olarak çıkacak! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Okullarda teneffüs sistemi değişiyor: Öğrenciler ders aralarında kademeli olarak çıkacak! için ilk yorumu yapabilirsin.