Ömer Çelik’ten Macron’a tepki: Yine yanlış yerde duruyor

Doğu Akdeniz’deki gerilimle ilgili “Türkiye’nin Avrupa Birliği sularındaki ihlalleri cezasız bırakılamaz” diyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a yanıt geldi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Türkiye’ye karşı kullanılan bu dil bir panik dilidir. Macron el attığı her konuyu hukuk dışı bir mecraya sürüklüyor” dedi.

Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Macron, Rumlar’ın haksız ve hukuksuz faaliyetlerini desteklemek için yine yanlış yerde duruyor. Libya’da yaptığı yanlışı Doğu Akdeniz’de de yapıyor. Yakın zamanda Türk savaş gemisinin Fransız gemisini taciz ettiğini söyledi, o iddiası da çürütüldü.

Cumhurbaşkanımız defalarca Suriye, Libya, Kıbrıs ve Doğu Akdeniz meselelerinde Macron’a işin doğrusunu anlattı. Her seferinde Cumhurbaskanımızın dediğinin doğru, Macron’un dediğinin yanlış olduğu ispatlandı.

Türkiye’ye karşı yaptırım çağrısında bulunan Macron, Libya’daki toplu mezarların arkasındaki suçluların en büyük destekçisi. Macron, Türkiye ile uğraşmak yerine Fransa’nın rotasını düzeltmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Ömer Çelik’ten Macron’a tepki: Yine yanlış yerde duruyor için yorumda bulun

    Ömer Çelik’ten Macron’a tepki: Yine yanlış yerde duruyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ömer Çelik’ten Macron’a tepki: Yine yanlış yerde duruyor için ilk yorumu yapabilirsin.