Pençe-Kaplan operasyonuyla 62 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanı Akar, “Pençe-Kaplan Operasyonu’nda şu ana kadar 62 terörist etkisiz hale getirildi. Komandolarımızın nefesi, hainlerin ensesinde” dedi.

“Komandolarımızın nefesi hainlerin ensesinde”

Terörle mücadele faaliyetlerinin artan azim ve kararlılıkla en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edeceğini vurgulayan Akar, “15 Haziran’da Pençe-Kartal Harekatı ile 6 bölgede teröristlere ait 81 hedef imha edildi.” bilgisini paylaştı. 

Söz konusu harekatın ardından 16 Haziran’da başlatılan Pençe-Kaplan Operasyonu‘nun Mehmetçik’in büyük bir başarısı ve kahramanlığıyla devam ettiğini bildiren Akar, şunları kaydetti:

“Bugün 28’inci gününde olunan harekat planlandığı şekilde, Mehmetçiğin büyük bir başarısıyla devam etmektedir. Amacımız, halkımızın ve hudutlarımızın güvenliğini sağlamak ve bölgedeki terörist unsurların tamamen etkisiz hale getirilmesini gerçekleştirmektir. Her zaman söylediğimiz gibi başta Irak olmak üzere tüm komşularımızın siyasi ve toprak bütünlüğüne saygılıyız. Operasyonlarımız meşru müdafaa çerçevesinde gerçekleştirilmekte olup hedefinde sadece ve sadece teröristler ile onların barınak, sığınak, silah ve mühimmat depoları vardır. Bunlar bugüne kadar yapılan faaliyetlerle büyük ölçüde imha edildi. Pençe-Kaplan Operasyonu’nda şu ana kadar 62 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Kahraman komandolarımızın nefesi hainlerin ensesindedir. Şehitlerimizin ve gazilerimizin bir tek damla kanlarını dahi yerde bırakmadık bundan sonra da bırakmayacağız.”

Faaliyetlerin başarısında en büyük payın şehit ve gazilere ait olduğuna dikkati çeken Akar, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.” dedi. 

Akar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatları kapsamında terörü bitirme kararlılığıyla çıkılan yolda 83 milyonun desteği, güveni, sevgisi ve duasının Mehmetçik ile birlikte olduğunu belirterek, “Buradan aldığınız güçle bu konularda, bugüne kadar olduğu gibi, tarihimize yaraşır bir şekilde görevlerinizi en iyi şekilde yapacağınıza inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Pençe-Kaplan operasyonuyla 62 terörist etkisiz hale getirildi için yorumda bulun

    Pençe-Kaplan operasyonuyla 62 terörist etkisiz hale getirildi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pençe-Kaplan operasyonuyla 62 terörist etkisiz hale getirildi için ilk yorumu yapabilirsin.