PTT’den Ayasofya Camii için özel pul

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, tarihi bir dönemden geçildiğini belirtti.

Bakan Karaismailoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Çok şükür, 86 yıl sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesi sayesinde Ayasofya Camii’nin tekrardan ibadete açılması, Türkiye’nin uluslararası alanda ne kadar güçlü olduğunun kanıtıdır. Milletimizin bu kararla birlikte duyduğu mutluluk bizleri ziyadesiyle gururlandırdı.

Millet olarak kırmızı çizgilerimizden hiçbir zaman taviz vermedik. Daha önce olduğu gibi bize emanet edilen fethin sembolü Ayasofya’ya sahip çıkmaya, aslına uygun yaşatmaya devam edeceğiz. 24 Temmuz 2020 günü kılınacak ilk cuma namazını ölümsüzleştirmek, tarihe not düşmek için PTT’nin hazırladığı ‘Ayasofya Camii’nin İbadete Açılışı’ konulu pullarımızı ve ilk gün zarfını tedavüle sunacağız. Bizleri bu tarihi döneme şahit kılan Allah’a şükürler olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. PTT’den Ayasofya Camii için özel pul için yorumda bulun

    PTT’den Ayasofya Camii için özel pul için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak PTT’den Ayasofya Camii için özel pul için ilk yorumu yapabilirsin.