Trafiği durdurup virüs önlemsiz halayın bedeli 10 bin lira oldu

Bursa’da polis halay çekenleri tespit edip, önlemleri hiçe saydıkları ve trafik düzenini bozdukları için 10 bin 400 TL para cezası uyguladı.

Dün İzmir-Ankara karayolu Merinos Kavşağı’ndan geçen düğün konvoyundakiler, araçlarını durdurdu. Trafiğin akışını engelleyen konvoydan bir grup, otomobillerinden açılan yüksek sesteki müzik ile yolun kenarında halay çekmeye başladı.

Trafik akışının aksaması sürücülerin tepkilerine neden olurken, aynı zamanda maskesiz halay çekenler corona virüs için alınan önlemleri hiçe saydı. Amatör kameraya yansıyan görüntüler, sosyal medyada da tepki çekti. Bunun üzerine Bursa Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve sivil trafik ekipleri harekete geçti.

Ekipler, 8 otomobili ve halay çekenleri tek tek tespit etti.

Kimlikleri tespit edilen kişilere, trafiğin düzenini bozmak ve güvenliğini tehlikeye atmak ile maske kullanım zorunluluğuna uyulmaması gerekçesiyle toplam 10 bin 400 TL para cezası uygulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Trafiği durdurup virüs önlemsiz halayın bedeli 10 bin lira oldu için yorumda bulun

    Trafiği durdurup virüs önlemsiz halayın bedeli 10 bin lira oldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Trafiği durdurup virüs önlemsiz halayın bedeli 10 bin lira oldu için ilk yorumu yapabilirsin.