Türkiye ile Ukrayna ortak İHA üretimini görüşüyor

Ukrayna’nın Türkiye’den Bayraktar İHA’larını satın aldığını belirten Güldere, Daha güçlü sistemlerin ortak geliştirilmesi, hatta, gerekli şartlar sağlanırsa Bayraktar İHA’ların Ukraynada üretilmesi konusu görüşülüyor. Savunma sanayinin Türkiye-Ukrayna iş birliğinin yeni sembolü olabileceğini düşünüyorum dedi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın kısa süre önce Kievi ziyaret ettiğini, sene başında da iki ülkenin savunma bakanlığı yetkililerinin bir araya geldiğini hatırlatan Büyükelçi, Bu görüşmelerde, Türkiye ile Ukrayna’yı birlikte daha güçlü kılabilecek, ulusal güvenliğimize yönelik çok önemli projeleri görüştük. Bu alanda yoğun çalışmayı sürdürüyoruz diye konuştu.

Güldere ayrıca, Türkiye ile Ukrayna arasında varılan askeri-mali iş birliği anlaşmasının, iki ülkenin savunma sanayi alanında iş birliğini güçlendirdiğini vurguladı.

Ukrayna devlet savunma şirketi Ukroboronproma bağlı Ukrspetseksport ile Baykar Savunma arasında silah ve hava-uzay teknolojileri alanında ortak şirket kurulduğu bildirilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Türkiye ile Ukrayna ortak İHA üretimini görüşüyor için yorumda bulun

    Türkiye ile Ukrayna ortak İHA üretimini görüşüyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türkiye ile Ukrayna ortak İHA üretimini görüşüyor için ilk yorumu yapabilirsin.