Yunan Sahil Güvenliği telefonlarını ve paralarını aldığı sığınmacıları Türk karasularına itti

Marmaris-Datça arasındaki Bozburun Yarımadası açıklarında can salı içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu ihbarı sonrası bölgeye Türk Sahil Güvenlik ekipleri yönlendirildi. Yunan Sahil Güvenlik unsurları tarafından can salı içine yerleştirilen 23 sığınmacı Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından Sahil Güvenlik botuna alınarak kurtarıldı.

Bu olaydan iki saat sonra yine Bozburun Yarımadası açıklarında ahşap tekne içinde sığınmacı bulunduğu ihbarı yapıldı. Türk Sahil Güvenlik ekipleri denizde sürüklenen ahşap tekne içinde bulunan 60 sığınmacıyı kurtardı.

İddiaya göre, sığınmacılar Yunan adalarına çıktıklarını, burada Yunan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından görüntü kaydetmemeleri için cep telefonları ve paralarının alındığı, tekne çalışmayacak duruma getirildikten sonra Türk karasularına itildiği öğrenildi.

Toplam 83 sığınmacı Datça Limanı’na getirildi. 60 sığınmacının bulunduğu ahşap tekne yedeklenerek limana çekildi.

  • Ana Sayfa
  • Haber
  • Yunan Sahil Güvenliği telefonlarını ve paralarını aldığı sığınmacıları Türk karasularına itti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Yunan Sahil Güvenliği telefonlarını ve paralarını aldığı sığınmacıları Türk karasularına itti için yorumda bulun

    Yunan Sahil Güvenliği telefonlarını ve paralarını aldığı sığınmacıları Türk karasularına itti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yunan Sahil Güvenliği telefonlarını ve paralarını aldığı sığınmacıları Türk karasularına itti için ilk yorumu yapabilirsin.